fbpx

Колекція під назвою "Ойма" Поліни Веллер

Колекція під назвою "Ойма" яка зявилася в результаті творчої співпраці з художником Рустемом Скибіним.

Ідея, а також назва нової колекцї, народилася як емоційний відбиток під враженням від кримськотатарської техніки старовинних ремесел Ойма. У даній колекції використовуються орнаменти киримли витинаки які збереглися в музейних фондах. Спільно з Рустемом ми змінили орнаменти, і вплели їх в окремі композиції одягу. "Ойма" в перекладі з кримськотатарської - різьблення,вирізування, вирізаний малюнок.

polina 2polina 4polina 3

Традиційно ойма використовувалася як трафарет для вишивки і як аплікація в шитті килимів "кіізов". Як писала Рославцева Лідія Ігорівна в своєму історико-етнографічному дослідженні "Одяг кримських татар кінця XVIII - початку XX ст." - для вишивок на тканинах і шкіряних виробах малюнок складався або на папері - "наочний зразок", або з картону вирізалися основні його елементи, що перекладалися на зразок по їх контуру. При "високому шиття золотом" картонна основа візерунка накладалася на розшивати деталь і покривалася шиттям вприкреп.

Сьогодні старовинне мистецтво ойми, практично забуте, отримує нове життя. Сучасні матеріали і технології дозволяють використовувати ойма не як допоміжний, а як самостійний вид мистецтва.

polina 25polina 24polina 19

Media

Add comment


Security code
Refresh