Хто такі "шиновбивці" і чому вони набирають популярності в Україні та світі?

Вперше за історію дрифту в Україні відбулася об’єднана гонка одразу двох класів дисципліни - PRO та PRO-AМ. 

Місто Львів було обране для проведення нового для країни формату гонок. Чому Львів? Бо місто наповнене колоритом, крутою “двіжовою” атмосферою та й “Арена Львів” підходяща локація. 

В один день, 6 червня відбулося два івенти: старт сезону професійної ліги дрифту – Перший етап Чемпіонату України RTR Drift Attack та Другий етап Національної серії України Bitlook PRO-AM Drift.

Бренд PROGRACE стає драйвером популярності дрифту в Україні та світі, і як сказав старший інженер по деталях підвіски компанії Nissan Джон Керра: “У Британії три чемпіонати, два в Ірландії і ще три або чотири в Європі. І щороку популярність зростає, здебільшого, тому що кожен може купити собі задньопривідний автомобіль і взяти участь!”. Так і у нас в Україні все більше і більше людей купують собі задньопривідні автомобілі і приймають участь у змаганнях. І доказом цього стало понад 60 пілотів, 80 автомобілів та багатотисячна аудиторія глядачів  на “Арена Львів” 6 червня. 

Надпотужні автомобілі, кумири та легенди українського дрифту зустрілися на одній локації для того, щоб поборотись за звання найкращого одразу у двох серіях!

Від команди PROGRACE DRIFT їхали три пілоти: 

  • Артур Подлужний - рекордсмен України з швидкості в парному дрифті, Team champion Drift Games 2020, Champion of NoMotors Champ 2019, Discovery of the 2019 year in Drift. Машина Toyota GT86, потужність 800 к.с.

 DSC7720 prograce

 

  • Юрій Рак - рекордсмен України з швидкості в парному дрифті, Vice Champion Drift Games 2020, Team champion Drift Games 2020, Bronze price of Bitlook Pro-Am 2020. Машина - PRO клас - Nissan 350z може видавати більше 1000 к.с., PRO-Am клас BMW e36 потужність 340 к.с.

 DSC8978  • Олексій Рак -  комп’ютерний геній, може перепрограмувати машину навіть не находячись поряд з нею. Для нього дрифт - це більше хоббі. 

 

 DSC7026Юрій їхав в двох класах - PRO та PRO-Am. 

В PRO клас не пройшов кваліфікацію. В PRO-Am класі із 52 учасників пройшов кваліфікацію на 12 місце. В топ32 зустрівся з Дмитром Жуком і виграв його. В топ16 зустрівся з Іллею Костенко також виграв його, топ8 був заїзд з Ростиславом Рараговським - здобув перемогу і над ним. В топ - 4 їхав з Артемом Хорольським - програв йому. В заїзді за 3 місце їхав з Андрієм Агєєвим - виграв і забрав 3 місце на Другому етапі Національної серії України Bitlook PRO-AM Drift. З чим ми поздоровляємо Юрія!  

 

 DSC8869

Артур пройшов кваліфікацію на 4 місце RTR Drift Attack, але із-за технічних проблем з машиною не вдалося вибороти призове місце. В день тренувань Артур налаштувався на дуже швидкі заїзди, як сказав він сам: “Спустив тиск, натренувався, але в парних заїздах зрозумів, що я їду ледве не найшвидшим і моя машина бистріша за всіх. Довелося робити перебудову.”

День змагань був тяжкий для всіх через погодні умови - палюче сонце, що змінилося проливним дощем.  У Артура Подлужного була спочатку проблема з пропусками запалювання із-за попадання води в колодязі котушок. В обід температура повітря піднялася до 29С, що вплинуло на перегрів машин, а саме температура масла перевищувала допустимі норми і цифрова система безпеки відповідно зменшувала потужність, щоб запобігти перегріву двигуна. Та попри це, Артур зміг здолати деякі перешкоди - виїхав в Топ-16 - виграв. Проблем не було, а коли виїхав в Топ-8 з Ернестом Асатуровим - помітив, що пропала потужність. Команда PROGRACE DRIFT взяла технічних 5 хвилин спробувала усунути проблему, але цього було недостатньо. Вони накачали колеса ще в два рази більше, щоб хоча б якось без потужності проїхати заїзд, бо шанси були на перемогу, так як Ернест був не найшвидшим і Артур міг його побороти. В лідируючому заїзді Артур блискуче відпрацював завдання суддів, зібрав всі кліп-поінти, не допустивши помилок. Але вже коли прийшлось Артуру їхати переслідувачем тут, звісно, не вистачило потужності і на одній із поперечин машина почала вирівнюватися, і із-за нестачі потужності машина не змогла вивести колеса в занос. Це стало причиною, що Артур допустив помилку - збив бочку, що автоматично спалює всі очки до 0. Далі події розгорталися блискавично - Артур  вилетів за межі траси і збив ще чотири бочки. Вийшов надзвичайно ефектний заїзд з вогнем, димом і  збитими пятьма бочками  - це запам'ятали всі глядачі, організатори, коментатори та судді, але, на жаль, так закінчилась для Артура Подлужного гонка. 

 DSC7946

 

Переможці Першого етапу Чемпіонату України RTR Drift Attack:

1 місце - Валерій Шевельов;

2 місце - Ернест Асатуров;

3 місце - Ярослав Треш. 

 

Переможці Другого етапу Національної серії України Bitlook PRO-AM Drift:

1 місце - Артем Хорольський;

2 місце - Нікіта Лук’янов

3 місце - Юрій Рак

 

Команда PROGRACE DRIFT  в цьому році офіційно вийшла на спортивну арену, і вже отримала круті результати. 

В 2020 році Юрію та Артуру вдалося завоювати титул в одному чемпіонаті Чемпіонів, а в другому – Віцечемпіонів в класі «PRO AM». А в кінці 2020 року хлопці поставили  Рекорд України у швидкості в парному дрифті 215 км/год.

 

PROGRACE - це новий бренд інноваційних спортивних вражень, що об’єднує вражаючі технічні види спорту і дає можливість кожному відчути адреналін, швидкість, вогонь, технології  і ризик.  До PROGRACE сьогодні входять дрифт, кільцеві мотоперегони, кантрі крос - вражаючі та надихаючі команди, де пілоти разом з фанами розділяють досягнення та емоції.

Read 138 times
Add comment


Security code
Refresh